39219

Тема. Різноманітність тварин у природі.

Другое

Воно складається із чотирьох відділів: Інформаційний який займається збиранням інформації; Розрахунковофінансовий який виконує необхідні розрахунки та призначає зарплатню; Художній який займається оформленням реклами; Дистриб'юторський який знаходить замовників та робить рекламу агентству. Яке сьогодні число Який день тижня Звернемося до синоптиків з відділу інформації. Спеціалісти інформаційного відділу поставили запитання: Чи належить до тварин ластівка Художній відділ. Розрахунковофінансовий відділ.

2013-12-07

61.22 KB

0 чел.

ПЛАН-КОНСПЕКТ ЗАЛІКОВОГО УРОКУ

з природознавства

студентки 48 групи

заочної форми навчання

ННІ педагогіки

Житомирського державного університету

імені Івана Франка

Гром Ольги Василівни

Тема. Різноманітність тварин у природі.

Мета. Розширити і поглибити поняття звірі, птахи, комахи-, формувати елементарні поняття риби, земноводні, плазуни; уявлення про поділ тварин на безхребетних і хребетних; вміння розрізняти звірів, птахів, плазунів, земноводних, риб, комах за істотними ознаками; вміння вести спостереження за сезонними змінами в житті тварин; формувати вміння виділяти істотні ознаки тварин, знаходити серед сукупності об'єктів зайвий, підводити об'єкт під поняття; розвивати уяву; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення тварин, прагнення до самовираження у поєднанні з толерантним ставленням до інших, потребу в охороні і збереженні природи, зокрема тварин.

Обладнання: мультимедійна дошка, презентація "Тваринний світ", зошити з друкованою основою, музика "Голоси птахів", музичний супровід із серії "Піснезнайко".

Хід уроку

  1.  Організація класу.

- Ми раді вітати вас у нашому рекламному агентстві. Воно складається із чотирьох відділів:

- Інформаційний, який займається збиранням інформації;

- Розрахунково-фінансовий, який виконує необхідні розрахунки та призначає зарплатню;

- Художній, який займається оформленням реклами;

    - Дистриб'юторський, який знаходить замовників та робить рекламу агентству.

  1.  Хвилинка спостережень.
  2.  Гра "Мікрофон".

Вчитель. Багато ознак у красуні зими. (Яскраво світить, але не гріє сонце. День короткий, ніч довга. Мороз розмальовує вікна. Весело поскрипує сніг під ногами).

Який зараз місяць? (Лютий). Яке сьогодні число? Який день тижня? Звернемося до синоптиків з відділу інформації. (Схід. Захід. Тривалість дня).

  1.  Це цікаво!

За календарем цього дня можлива магнітна буря, тому на урок візьмемо:

У - увагу

Р — розум

О — обережність

К — кмітливість

3. Робота в календарях.

Відмічаємо стан неба, опади, напрям вітру, температуру повітря.

III. Перевірка домашнього завдання.

Фронтальне опитування.

  1.  Спеціалісти інформаційного відділу поставили запитання:
  2.  Чи належить до тварин ластівка?

Художній відділ. Навесні до нас прилітають ластівки різних видів: ластівка сільська, ластівка міська, ластівка берегова. Ластівки одного виду подібні між собою, а різних - не однакові. Ластівка сільська відрізняється від міської забарвленням, розмірами, формою хвоста.

Слід пам'ятати, що тварини одного виду подібні, а різних - різняться будовою і формою тіла, розміром, покривом тіла, його забарвленням, місцем проживання та багатьма іншими ознаками. Або вони зовсім не схожі.

Розрахунково-фінансовий відділ. Ластівка з'їдає за рік близько 2000 кг комах, тобто заповнений кузов вантажівки.

Вчитель. Яку ви склали рекламу з даного питання?

Дистриб'юторський відділ. Різноманітний тваринний світ.

Дбайливо ставтеся до них!

  1.  Які ще запитання у спеціалістів інформаційного відділу?
  2.  Як перемішуються тварини?

Художній відділ. Асоціативний кущ (Гроно).

ТВАРИНИ

плавають

бігають

літають

стрибають

повзають

  1.  Чи є такі ж ознаки у рослин?

Художній відділ. Цих ознак у рослин немає. Ними рослини відрізняються від тварин.

  1.   Що є спільним для тварин і рослин?

Художній відділ. Як і всі живі організми, тварини дихають, живляться, ростуть, розмножуються, вмирають. Крім цих ознак, тварини мають особливі ознаки.

   5. Навіщо людям потрібні тварини?

Дистриб'юторський відділ. Асоціативний кущ (Гроно).

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

Комбіноване завдання на тренування пам'яті, уваги та швидкості реакції.

  1.  Мотивація навчальної діяльності.

Художній відд і л .

Загадки:

Не муляр, а комори мурує. (Бджола).

Не кравець, а все життя з голками ходить. (ї ж а к).

В морі рибка золота кораблі переверта. (К и т).

  1.  Ось який цікавий світ тварин, і сьогодні ми з вами дізнаємося про його різноманітність.
  2.  Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя з елементами бесіди.

  1.   Помандруємо у царство тварин. Тварин різних видів вчені об'єднали в групи. Надамо слово працівникам різних відділів.

Інформаційний відділ. Комах дуже багато, їх можна зустріти всюди: у лісі, на луках, у полі, в садку, на городі. Живуть вони і в озерах, ставках, навіть у калюжах.

Художній відділ. До комах відносять метеликів, жуків, мурашок, бабок, коників, джмелів. Більшість з них мають красиве забарвлення.

Р о з р а х у н к о в о - ф і н а н с о в и й відділ. Їхня істотна ознака - шість ніг. У бджіл - п'ять очей, три допоміжні - рецептори, завдяки їм вони легко визначають час доби і повертаються у свій вулик о певній годині. Мешканці одного мурашника знищують за один день понад 20 000 комах.

Дистриб'юторський відділ. Розрізняйте корисних комах (бджоли, мурахи) і комах-шкідників, які завдають шкоди господарству.

Вчитель. В океанах, морях, річках і ставках живуть риби.

Інформаційний відділ. Риби - тварини, тіло яких вкрите слизькою лускою. Вони дихають киснем, розчиненим у воді.

Художній відділ. Риби різнобарвні, мають добрий слух. Всі підводні жителі вміють співати, свистіти, тріщати, цмокати.

Р о з р а х у н к о в о - ф і н а н с о в и й відділ. Найбільша риба, яка живе у прісних водоймах України — сом. У два роки сом досягає довжини 50—60 см, а у 25 років важить 110 кг і має довжину тіла понад 3 м.

Дистриб'юторський відділ. Риби прикрашають наше життя. їх використовують у промисловості.

Вчитель. На території України трапляються жаби різних видів. Біля водойм живуть тритони. Жаби і тритони - це земноводні.

Інформаційний відділ. Тіло земноводних вкрите м'якою, вологою шкірою. Якщо шкіра пересохне, тварина загине.

Художній відділ. Усі земноводні дихають киснем. Вони не можуть довго перебувати під водою, тому частину життя земноводні проводять на суходолі, а частину — у воді.

Р о з р а х у н к о в о - ф і н а н с о в и й відділ. Прудка жаба може стрибати до 2 м у довжину і близько метра у висоту. А мешкає ця рекордсменка у листяних лісах Закарпаття.

Дистриб'юторський відділ . Даремно дехто боїться ропухи, а хлопці, буває, поспішають її скривдити. Ропуха — дуже зажерлива тварина, вона поїдає безліч усяких комах, слимаків - шкідників овочевих і плодових рослин.

Вчитель. Черепахи, ящірки, змії, крокодили - це тварини, яких називають плазунами. Як ви думаєте, чому?

Інформаційний відділ. На суходолі вони рухаються "плазуючи", тобто тягнуть своє тіло по землі.

Художній відділ. Тіло плазунів вкрите сухими лусочками. У черепах ці лусочки зрослися і утворили міцний панцир.

Р о з р ах у н к о в о - ф і н а н с о в и й відділ. Сітчастий пітон - найдовша з усіх змій. Довжина окремих особин досягає 10 м.

Дистриб'юторський відділ. Плазуни знищують багато шкідливих комах і мишей.

Вчитель (лунають голоси птахів і проектується їхнє зображення). Ранок у лісі. Перші промені сонця ніжно торкаються верхівок дерев, пронизують лісові хащі. І ось з глибини лісу долинуло тихе "ку-ку". Слідом за ним дрібно-дрібно застукотів дятел. Десь недалеко заспівав дрізд. Йому відповів другий, третій. Почався ранковий концерт.

Інформаційний відділ. Птахи живуть в усіх куточках Землі: в лісах, полях, луках, на болотах та водоймах. Вони є в сухих пустелях, у вічних снігах та високо в горах.

Художній відділ. Птахи - це група тварин, добре пристосованих до польоту. їхнє тіло вкрите пір'ям, яке надійно захищає від холоду.

Р о з р ах у н к о в о - ф і н а н с о в и й відділ. Розміри птахів різні. Найменший в Україні птах — корольок червоноголовий — має масу 5 г, а найбільший - дрофа (20 кг).

Найвищий птах в Україні — сірий журавель. Зріст його досягає 1 м 20 см.

Дистриб'юторський відділ. Птахи - корисні тварини. Вони живляться комахами і гризунами, знищуючи шкідників сільського та лісового господарств.

Вчитель. Тварин, тіло яких вкрите шерстю, називають звірами.

Інформаційний відділ. Звірі вигодовують своїх малят молоком. їхнє тіло вкрите шерстю, що є істотною ознакою звірів.

Художній відділ. Усміхнись.

На уроці вчителька запитала:

  1.  Якого кольору їжачок?
  2.  Колючого.
  3.  Чим покрите тіло у білки?
  4.  Шубкою.

Р о з р ах у н к о в о - ф і н а н с о в и й відділ. А чи знаєте ви, що бобер перегризає стовбур верби товщиною 12 см за 5 хвилин. Вовк, якщо голодний, може з'їсти до 10 кг м'яса. Але зазвичай він з'їдає 2 кг, а залишки ховає в різних місцях і не полює, доки все не з'їсть.

Дистриб'юторський відділ. Який цікавий світ звірів. Багатьох з них занесено до Червоної книги. Охороняйте звірів та піклуйтеся про них!

  1.  Закріплення вивченого матеріалу.
    1.  Групова робота.

Завдання 1 .

Позмагайтеся, хто назве більше тварин кожної групи.

  1.   група: звірі.
    1.      група: риби.
      1.      група: птахи.
      2.  група: комахи.

Завдання 2 .

Доведіть, до якої групи належать дані тварини.

Метод "Займи власну позицію".

1 група. Лось, кіт - це плазуни, бо ...

2група. Сонечко, коник - це птахи, бо ...

З група. Щука, сом - це земноводні, бо ...

4група. Ящірки, змії — це риби, бо ...

  1.  Робота з зошитом.

Завдання 1 , с. 24 (самостійно).

Рефлексія (визначити вкінці).

Повне розуміння матеріалу.

Часткове розуміння матеріалу.

Нерозуміння матеріалу.

  1.  Підсумок уроку.

— Робочий день нашого рекламного агентства завершується. Яка група тварин вам найбільше сподобалась (відповіді по групах)? Чи є у вас вдома тваринка? До якої групи вона належить, чому ви так вирішили?

  1.  Домашнє завдання.

С. 133-138 (переказувати).

Робота з зошитом, завдання 2, с. 24.

 

Другие работы

49533. микроокружение является специфической для организации; организация сама может оказывать существенное в
  Отрасль это совокть органий конкурщих с аналогми товарами или услугами на одном потребом рынке. Вопрос 2 Охарактеризовать процесс разработки нового товара. Способн товара удовлетв ту или иную потребн человека состав его потребит стоимость. Этапы разработки нового товара:1.
49535. задание 1 геологи 2013 Ответить письменно на вопрос: в чём состоит отличие пословиц от поговорок Привести .
  Чем отличаются крылатые слова от афоризмов Привести по 5 примеров тех и других единиц. Ответить письменно на вопрос: Почему в настоящее время люди мало читают Привести не менее 4 причин.
49536. I. Определимся с понятиями Дистрибуция довольно многогранный термин.
  В отличие от других компонентов которые считаются важными дистрибуции часто уделяется немного внимания. Первый вопрос довольно прост: как люди вообще распространяют продукт Второй вопрос относится к метауровню: почему важность дистрибуции настолько недооценивают Когда вы углубитесь в эти вопросы то станет ясно что первый вопрос часто неправильно истолковывается и упускается из виду по тем же причинам по которым люди терпят поражение в понимании самой дистрибуции. Математика дистрибуции Прежде чем переходить к более абстрактным...
49537. варианты ответов.
  Качественный показатель как эти баллы интерпретируются В скобках указаны варианты ответов.
49538. Будучи по натуре очень светлым и радостным человеком в классе она сталкивается с холодным пренебрежением Т
  – Айрин ты слушаешь Высокая седовласая исса подошла к девочке лет четырнадцати и посмотрела через её плечо. – Айрин Вегейрос Девочка вздрогнула от резкого окрика и печально посмотрела на бабушку. – Айрин Вегейрос вы понимаете что мы идём навстречу пожеланиям господина Первого советника и только по этой причине вы зачисляетесь на шестой курс – Да господин директор но уверяю вас мои способности позволят мне быть на уровне с вашими студентами – уверенно произнесла девочка. Директор вздохнул обратился к опекунше юной Айрин: – Исса...
49539. просвещенный абсолютизм.
  В экономике России начинается процесс разложения феодальнокрепостнической системы хозяйства. Актуальность темы оформление абсолютизма в России и процесс модернизации. Цель работы: определить развитие России в социальноэкономической сфере. Социальноэкономическое развитие России Во второй половине XVIII века политика российского абсолютизма была направлена на сохранение и укрепление феодальнокрепостнического строя господствующего положения дворян в экономике и политической жизни на юридическое оформление полного бесправия крепостного...
загрузка...